Co je na čepu

V DIEGO pivním baru nabízíme až 10 druhů čepovaných piv, z nichž část je od stálých pivovarů a některé pípy jsou rotující.

Pivovar Albrecht

 Zámecký pivovar Frýdlant je průmyslový podnik ve Frýdlantě, městě na severu České republiky ve Frýdlantském výběžku Libereckého krajePivovar se nachází pod místním hradem a zámkem na břehu řeky Smědé.

První zmínka o pivovaru je z konce 14. století, kdy se v něm vařilo pivo pro potřeby hradu. Pivovar se po dvou stoletích přesunul do podhradí na břeh řeky Smědé. V dalších letech se pivovar rozšiřoval a na počátku 20. století přesahoval 30 tisíc hl piva. Bohužel byl v roce 1949 uzavřen. Obnoven byl v červenci 2014 a od té doby se zde vaří pivo značky Albrecht, které je velice oblíbené a vyhledávané.

 Albrecht

Albrecht 10°

Je poctivá, na svou stupňovitost plná s krásnou, zlatou barvou.

Light Pale Czech Lager Obsah alkoholu: 4,0%obj. IBU: 25 EBC: 15¨

 

Kateřina 12°

Klasický tmavý ležák, černý jako noc, ale příjemně vyvážené chuti v doznívání s jemnými tóny čokolády.

Dark Czech Premium Lager Obsah alkoholu: 4,5%obj. IBU: 33 EBC: 75

 

IPA 15°

Silné, svrchně kvašené pivo s jantarovým nádechem. Charakter mu udávají americké odrůdy chmele s vůní po citrusech a mangu.

 American India Pale Ale Obsah alkoholu: 6,2%obj. IBU: 62 EBC: 21

 

 Rapír 16°

Příjemně pitelná a voňavá IPA chmelená australskými chmely – Galaxy a Topaz. Výborné pivo na večery pochmurného počasí

American India Pale Ale Obsah alkoholu: 6,5%obj. IBU: 56 EBC: 26

 

Albrecht Pale Ale 12° Melchior

Nejoblíbenější z "ejlů" od Albrechta, příjemně pitelná dvanáctka na celý večer. Je hluboce prokvašená s lehce vyšším množstvím alkoholu. V chuti je příjemně hořké s nádechem červeného grepu.

American Pale Ale Obsah alkoholu: 5,3%obj. IBU: 37 EBC: 10

Továrna

„Špičková technologie, kvalitní suroviny a poctivý přístup k řemeslu.“

Po téměř roční rekonstrukci suterénních prostor bývalé Steinovy továrny ve Slaném se roku 2016 podařilo dokončit stavbu a zprovoznit restaurační pivovar.

Pomyslných otěží se ujal sládek Jakub Veselý, kterého široká pivařská veřejnost zná především jako autora svrchně kvašených speciálu z produkce projektu Falkon. Celkový koncept pivovarské technologie byl navržený a zrealizovaný tak, aby byl co nejvíce autentický při výrobě jednotlivých pivních stylů. Stálou nabídkou tohoto pivovaru jsou Továrenská 10°, 12° Kruták – světlý ležák, tmavý ležák Salzberg a IPA Protektor.

Tovarna

Továrenská 10°

Světlé výčepní pivo nefiltrované spodně kvašené (Czech pale lager)
Poctivá nefiltrovaná desítka vyrobená z českého humnového sladu a speciálních sladů z Bavorska. Pivo je vařeno tradičním způsobem na dva rmuty, díky čemuž si zachovává příjemně plné sladové tělo. Hořkost a aroma obstarávají chmele z německé chmelové oblasti Hallertau a český chmel ze Žatecka. Skvělou pitelnost podporuje jemný říz.

Czech Pale Lager   Obsah alkoholu: 4,3%obj. IBU: 28

Kruták 12°

Světlý ležák nefiltrovaný spodně kvašený (Bohemian Pilsner)
Pivo plzeňského typu jako za starých dobrých časů, bez surogátů a jiných aditiv. Kruták se vyrábí z lokálních a bavorských sladů tradičním dekokčním rmutováním a chmelovařením se třemi žateckými odrůdami. Plnější tělo doprovází úměrná hořkost a typická chmelová chuť podpořená středním řízem.

Bohemian Pilsener   Obsah alkoholu: 5,%obj. IBU: 32

Protektor IPA 15°

Světlé speciální pivo nefiltrované svrchně kvašené (India Pale Ale)
Hluboce prokvašená americká „IPA“ s vysokou hořkostí a intenzivním aroma po grepu a citrusech, kterou mají na starost americké chmele Cascade a Centennial. Kamarád do deště pro všechny chmelo žrouty.

India Pale Ale   Obsah alkoholu: 6,5%obj. IBU: 60

Salzberg 12°

Tmavý ležák nefiltrovaný spodně kvašený (Schwarzbier)
Lahodný tmavý ležák vyrobený z českého humnového sladu, sladu mnichovského, bavorského karamelového a praženého. Sladové tělo je více prokvašené, díky čemuž postrádá přebytečnou sladkost. Chmeleno je žateckou odrůdou Harmonie, která svým kořenitě chmelovým charakterem skvěle funguje s použitými speciálními slady.

Schwarzbier Obsah alkoholu: 4,8%obj. IBU: 26

 

 Rodinný pivovar Zichovec

Založený roku 2012 a pivo začali vařit v červnu téhož roku. Impulsem pro otevření vlastního pivovaru byla nespokojenost s chutí unifikovaných nadnárodních pivovarů a svou roli také sehrály kořeny a vzpomínka na prapředka, zichoveckého rychtáře Krahulíka, který provozoval vyhlášený zájezní hostinec v Panenském Týnci. Roku 2016 pivovar rozšířil výrobu do moderního pivovaru v Lounech, který otevřeli v březnu.

Zichovec

Mosaic Ale 12° (American Pale Ale)

Pivo zlatavé barvy se stabilní krémovou pěnou, ve vůni intenzivní citrusové a v chuti citrusové s jemnými sladovými tóny.

American Pale Ale Obsah alkoholu: 5,4%obj. IBU: 40

IPA 15°

Ve vůni je intenzivně cítit pryskyřice, citrusy a tropické ovoce. V chuti se nechte unášet tropickými plody.

American India Pale Ale Obsah alkoholu: 5,4%obj. IBU: 65

 

Clock

 V roce 2014 byl otevřen Řemeslný pivovar Clock. Leží v malebné obci Potštejn v královehradeckém kraji a leží nedaleko Potštejnského zámku a kostela v nově zrekonstruovaném stavení. Exteriér je moderní, obohacený o obrazy robotů, kteří specifikují jednotlivá piva.

 Clock

Clock 12° American Pale Ale

Zlatá barva, nižší hustá pěna, osvěžující lehké aroma citrusových plodů a chmelových pryskyřic. Jedná se o odlehčenou verzi American IPA, ve které jsou užity chmely Simcoe a Cascade.

American Pale Ale Obsah alkoholu: 5%obj. IBU: 35

 

Twist 14° American Red IPA

Načervenalá, nižší hustá pěna, aroma citrusových plodů a tropického ovoce. Hlavní roli zde hrají americké chmely Citra a Centennial. V chuti trošku vyšší hořkost, avšak je skrytá za výraznou chutí užitých chmelů. Jedno z nejoblíbenějších piv tohoto pivovaru.

American Red IPA Obsah alkoholu: 6,2%obj. IBU: 60

 

Hektor 10° světlé výčepní

Zlatá barva, bílá pěna, vyvážené aroma saldu a žateckého chmele (poloranný červeňák). Slabší český ležák na uhašení žízně.

Světlé výčepní Obsah alkoholu: 4%obj. IBU: 30

 

Krkonošský medvěd

Historie vaření piva ve Vrchlabí sahá do středověku, kdy se pivo vařilo v jednotlivých usedlostech. Později začala vařit pivo i vrchlabská vrchnost v panském pivovaru. Roku 1896 se zřítila střecha a po jeho zániku postavili vrchlabští nový pivovar na zelené louce. V roce 1901 vznikl Vrchlabský akciový pivovar, který se prý rovnal ležáku z Plzně, a to díky vodě z oblasti Peklo. Vrchlabský pivovar byl uzavřen roku 1973, avšak roku 1995 byl založen minipivovar Krkonošský medvěd, kde se vařilo kvalitní pivo a po změně majitele se z pivovaru stal velice oblíbený a vyhledávaný pivovárek v ČR a vy jej můžete ochutnat i u nás.

 Medved

HopBit 13° India Pale Lager

Pivo vařené podle vzoru novozélandských ležáků, kde jsou pro výrobu použity pouze odrůdy novozélandských chmelů. Ve vůni dominuje intenzivní aroma chmelů, které přechází od grepů, limetky a citronů přes květinové až k piniově zelené vůni chmelů. Svěží a aromatické, zároveň však silné a hutné pitelné pivko.

India Pale Lager Obsah alkoholu: 5,5%obj. IBU: 45

Intergalactic PA 15°

Svrchně kvašený Pale Ale měděné barvy. Obsahuje unikátní kombinace světových chmelů a tímto vznikl unikátní buket aromatických látek, který dává možnost vyniknout menší množství karamelových sladů.

India Pale Ale Obsah alkoholu: 6,4%obj. IBU: 65

 Matuška

Pivovar byl založen 13. 4. 2009 na Velikonoční pondělí a v tento den také byla uvařena první várka speciálního tmavého piva. Velikostí se pivovar řadí mezi minipivovary, ale oblibou se dá zařadit mezi nejlepší a nejvyhledávanější pivovary u nás, a proto jej i vy můžete najít v našem baru ve stálé nabídce.

Pivo se zde vyrábí řemeslnou cestou bez filtrace a pasterizace, díky tomu si uchovává vlastnosti čerstvého piva točeného přímo ze sklepa.

 Matuska

California 12°

American pale ale – oblíbené pivo v kalifornských minipivovarech a také v české republice. Jedná se o lehčí pivo stylu APA, které je velice pitelné a můžete u něho zůstat celý večer.

Pale Ale Obsah alkoholu: 5,3%obj. IBU: 45

Raptor 15,9° India Pale Ale 

Anglická IPA pochází z 19. století. Byla vyvážená do Indie – a pivo tak muselo přežít dlouhou lodní cestu, proto se vařilo více chmelené a silnější. Raptor je užití českých, anglických a amerických surovin. Zajímavostí tohoto pivka je to, že je vyvážen zpět do rodné Anglie.

India Pale Ale   Obsah alkoholu: 6,23%obj. IBU: 60

Zlatá raketa 17°

American IPA

Intenzivní citrusová vůně s nádechem manga, grapefruitu a dalšího tropického ovoce, co ucítíte ve vůni, poznáte i na chuti. Jedná se o jedno z nejvyhledávanějších piv od Matušků.

American India Pale Ale   Obsah alkoholu: 7%obj. IBU: 67

 Létající pivovar Falkon

Jakub Veselý – sládek a zároveň provozovatel létajícího pivovaru Falkon. Ve dvanácti letech si řekl, že se začne věnovat homebrewingu (domácímu vaření piva). O rok později začal s vařením a po dokončení gymnázia vyrazil studovat technologie piva na Podskalskou. Svět piva ho naprosto uchvátil a když se po škole nemohl umístit v žádném z pivovarů, založil si svůj vlastní a lidmi velmi oblíbený.

 Falkon

Falk:Off – Double IPA 20°

Ve vůni ucítíte kandované ovoce, v chuti bude sladší, s ovocnými tóny.

Imperial IPA Obsah alkoholu: 9,5%obj. IBU: 110

Idiot IPA

Pivko zlaté barvy, ve vůni s nádechem mandarinek a žlutého melounu. V chuti ucítíte lesní ovoce a v doznívání citrusy. Výborná IPA na dlouhé večery.

West Coast American IPA Obsah alkoholu: 6,2%obj. IBU: 60

Zeppelin Pale Ale

Měděná barva, karamelová vůně s nádechem mandarinek a s tóny tropického ovoce. V chuti ucítíte bylinně chmelové tóny. Lehké pivo na celý večer.

American Pale Ale Obsah alkoholu: 4,5%obj. IBU: 35

Metropolitan Session IPA

Měděná barva, jemně bylinná, citrusová vůně. V chuti citrusová a příjemně chmelená IPA.

Session IPA Obsah alkoholu: 5%obj. IBU: 45

Pivovar Raven

Začali v říjnu 2015 a to tak, že vařili pivo v garáži. Při pouštění první várky piv do světa ještě v noci dodělávali logo a následně celí nervózní, čekali na reakce. A z ničeho nic byli vyprodaní. Jejich pivovar začal rychle růst a pánové se tak mohli začít věnovat tomu, proč pivovar Raven vznikl – experimentům. Jako první uvařili českou White IPA, Cream Porter a první český kyseláč „Pilsener Weisse“ a tím odstartovali boom kyseláčů u nás. Po půl roce fungování se na serveru untappd.com umístili na předních příčkách TOP pivovarů. I my jej máme velmi rádi, proto se s ním u nás můžete pravidelně setkat.

Raven

SKY APA – American Pale Ale 12°

APA s tóny tropického ovoce a kalifornské borovice, základ jejich piv u kterého můžete zůstat celý večer.

American pale ale Obsah alkoholu: 5%obj. IBU: 40

BLOND IPA

India Pale Ale 14° Americká West Coast IPA, ve které ucítíte citrusy a borovici se silným hořkým dozníváním. Za studena dochmelená 3 americkými chmely. Silná a velice pitelná.

India Pale Ale Obsah alkoholu: 6%obj. IBU: 55

WHITE IPA 15° - první česká white IPA, která kombinuje sladké pšeničné tělo s hořkostí citrusů v závěru.

White India Pale Ale Obsah alkoholu: 6,3%obj. IBU: 45

 

int(1)

Aktuality a novinky

Diego pivní bar

Kontaktujte nás

Diego Pivní Bar

Sokolovská 114
Praha 8

tel. 730 871 089

diegopivnibar@email.cz

www.diegopivnibar.cz

Provozovatel:
Cerveza s.r.o.
IČ: 05 039 011

Jaké piva máme?

714733-cerny-potoka714733-louka714733-obora714733-potmehud714733-zahora